قوانین و مقررات

۱- دوره های مجازی در سال چند بار برگزار می شود و آیا شرکت در آن محدودیت دارد؟ آیا در صورت عدم قبولی در یک دوره می توان در دوره بعدی شرکت نمود؟
دوره ها با شروع هر فصل آغاز و پایان هر فصل خاتمه می یابند (۴ دوره در سال برگزار می گردد)، شرکت در آزمون محدودیت نداشته و در صورت عدم قبولی در یک دوره می توان مجدداً در همان دوره یا سایر دوره ها ثبت نام نمود.
۲- شماره رهگیری را از کجا می توان تهیه نمود؟
شماره رهگیری شماره ای ۱۵ رقمی می باشد که پس از ثبت نام و پرداخت هزینه دوره ارائه می گردد.
۳- چگونه می توان با مرکز آموزش تماس برقرار نمود؟
ارتباط با مرکز آموزش رهپویان ازطریق شماره تماس مرکز آموزش به شماره ۸۸۲۲۰۵۳۴ امکان پذیر می باشد. همچنین می توانید پیغام خود را از طریق ایمیل به آدرس training@geomining.ir ارسال نموده تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده خواهد شد.
۴- آزمون چگونه برگزار می شود و تعداد سوالات آزمون و وقت آن چند دقیقه است؟
آزمون در دو بخش تئوری و عملی، به صورت تشریحی و صرفاً حضوری در سازمان نظام مهندسی استان عضویت هر فرد برگزار می گردد. تعداد سوالات ۱۰ سوال بوده که شامل ۸ سوال تئوری و ۲ سوال عملی می باشد. همچنین زمان هر آزمون ۷۵ دقیقه می باشد.
۵- چگونه گواهی خود را دریافت و به مراکزی که این مدرک را می خواهند ارائه نمایم؟
جهت دریافت گواهی نیاز به مراجعه حضوری به مرکز آموزش رهپویان نمی باشد. داوطلبان در صورت پذیرفته شدن در آزمون پس از یک ماه با مراجعه به سازمان نظام مهندسی معدن استان عضویت خود می توانند گواهی دوره را دریافت نمایند.
۶- آیا انصراف از آزمون و یا جابجایی تاریخ امکان پذیر می باشد؟
خیر، در حال حاضر این امکان وجود ندارد و افرادی که در آزمون نمره قبولی را دریافت ننموده یا به هر علت در جلسه آزمون حاضر نشده اند، می بایست مجدداً هزینه دوره را پرداخت نموده و در دوره ثبت نام نمایند.
۷- نتایج آزمون چند روز بعد از برگزاری آزمون اعلام می شود؟
نتایج یک ماه تا ۴۵ روز بعد از برگزاری آزمون اعلام و گواهینامه ها به سازمان نظام مهندسی هر استان ارائه می گردد.
۸- هزینه آزمون و طریقه پرداخت آن به چه صورت است؟
هزینه آزمون ۱٫۱۵۰٫۰۰۰ ریال (یکصد و پانزده هزار تومان) و پرداخت آن بصورت آنلاین و حین ثبت نام می باشد.
۹- مدارک و وسایل مورد نیاز همراه داوطلب در روز آزمون چه می باشد؟
اصل کارت ملی و کارت عضویت سازمان نظام مهندسی معدن – خودکار – کامپیوتر شخصی و فایل های ارائه شده در دوره
۱۰- اگر رمز عبور خود را فراموش نمودم چگونه دریافت نمایم؟
در صورت فراموشی رمز عبور می بایست نام، نام خانوادگی و نام کاربری خود را به آدرس ایمیل training@geomining.ir ارسال نمایید.
۱۱- منابع آزمون:
منابع آزمون صرفاً مطالب و رفرنس های ارائه شده در دوره می باشد.
۱۲- اطمینان از قطعی بودن ثبت نام :
پس از ثبت نام قطعی و دریافت کد رهگیری نهایتاٌ ظرف ۲۴ ساعت، نام کاربری، رمز ورود و آموزش استفاده از سامانه به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد. در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید با آدرس ایمیل training@geomining.ir در ارتباط باشید.
۱۳- جریمه تخلف در آزمون:
داوطلبانی که سعی به هر نحو سعی در تخلف در آزمون و گمراه نمودن مجریان آزمون نمایند و تخلف آنان (حتی پس از برگزاری آزمون و دریافت مدرک) اثبات گردد، برابر مقررات برگزاری آزمون ها، به حراست سازمان نظام مهندسی معدن ایران معرفی و مدارک مربوط به آنها باطل و از شرکت در آزمون‌ به مدت ۲ تا ۱۰ سال محروم خواهند شد و با توجه به اینکه جعل هرگونه اسناد دولتی و استفاده از سند مجعول و شرکت کردن به جای داوطلب اصلی، برابر قانون مجازات اسلامی (تعزیرات مصوب ۱۳۷۵) جرم تلقی می‌شود و مجازات کیفری به همراه خواهد داشت، این گروه از متخلفان برای صدور احکام قضائی به مراجع قضائی معرفی می‌گردند.